Kullanım Koşulları

bilgi-ustam.com hakkımızda sayfasıBu siteyi direkt veya arama motorları vb kanallar üzerinden dolaylı ziyaret etmek ve içeriklerinden yararlanmakla; sitenin kullanılmasına ilişkin koşulları, gizlilik politikasını ve site ile ilgili tüm kanunları, yönetmelikleri ve mevzuatı açıkça kabul etmiş sayılırsınız.

Sitemizi ziyaret ettiğinizde, ziyaretinize ilişkin genel nitelikteki bazı bilgiler toplanıp bir süreliğine kayıt altına alınabilir. Ziyaretinizin zaman ve süresi, izlediğiniz sayfalar ve sitemize gelmeden önce bulunduğunuz site bilgisi de bu detaylar içinde bulunabilir. Bu bilgiler sadece; bilgi-ustam.com faydasını artırmak ve yapıyı geliştirecek yenilikler yaratabilmek için kullanılır. Sitemiz genel olarak tüm kullanıcıların faydasına açık olmakla birlikte, zaman içinde sadece üye katılımına açık bazı bölümler de içerebilir. Fayda sağlamak için bazı durumlarda üye girişi yapmanız gerekebilir.

Sitemizde yer alan bazı bölümler ve içerikler gönüllü ve ücretli yazarlar tarafından oluşturulmaktadır. BİLGİ USTAM, bu bilgilerin bütünlüğünden, sağlayacağı fayda – zarar ve doğruluğundan hiç bir koşul altında sorumlu değildir. Ayrıca sitemizde diğer sitelerin linkleri (dış bağlantılar) yer alabilir. Bilgi USTAM, bu kurumların; gizlilik uygulamaları, içerikleri ya da üçüncü tarafların gizlilik politikaları ve uygulamalarından sorumlu tutulamaz.

Sitemiz bilgi-ustam.com; zaman ve şartlar düşünüldüğünde, herhangi bir zamanda okumakta olduğunuz bu kullanım koşulları ve gizlilik politikası metinlerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Herhangi bir zamanda ve kullanıcı tarafı bilgilendirilmeksizin kullanım şartlarında ve gizlilik politikasında düzenlemeler yapılabilir. Bu tip düzenlemeler, tema ve içerik değişiklikleri, ekleme, çıkarma ya da düzenlemelerin takibi tamamen kullanıcının sorumluluğundadır. Kullanıcı, sitemiz bilgi-ustam.com’dan faydalanmakla bu olası değişiklikleri ve düzenlemeleri de peşinen kabul etmiş sayılır.

Düzenlenecek herhangi bir etkinlik veya projenin başarısızlığı; hata, ipta veya gecikmesi, iletişim kesintileri, bilgisayar virüsü sonucu oluşan herhangi bir zarar veya ziyandan dolayı bilgi-ustam.com sorumluluk kabul etmez. Sitemizden fayda sağlayan kullanıcılar, diğer kullanıcılarının usulsüz veya saldırgan davranışları, hakaretleri konusunda sitemizin sorumlu tutulamayacağını kabul eder. Bilgi USTAM, genel ahlak ve toplum kurallarına uygun davranışlar sergilemeyen kullanıcıların yorum beyanlarını kabul etmeme ve yayınlamama hakkını saklı tutar.

Resmi makamlardan kullanıcıya yönelik bir suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi ve/veya kullanıcının bilgi-ustam sistemlerinin çalışmasına engel olacak ya da işleyişini değiştirecek herhangi bir elektronik sabotaj veya saldırı yaptığının tespit edilmesi halinde site yönetimi, kullanıcının kimlik bilgilerini araştırma ve yasal mercilere bildirimde bulunma hakkına sahiptir.

Hiçbir teknolojik sistem tamamen güvenli, “kurcalama” ya da “hacker-korumalı” değildir. Sitemiz, kişisel bilginize yetkisiz erişim, hatalı kullanım ya da yanlış değişime ilişkin riskleri önlemek ve asgariye indirmek için gerekli tedbirleri (yazılım ve donanım olarak) almaktadır. Buna rağmen doğacak zarar sorumluluğumuzda değildir. Kullanıcı bireysel olarak gerekli tüm güvenlik önlemlerini almak zorundadır.

Özgün içerik üretmeye ve kullanmaya dikkat eden sitemiz bilgi-ustam.com, bazıları kendine, bazıları üçüncü şahıslara ait telif hakkına konu olabilecek her türden site içeriğini – makaleyi bünyesinde barındırabilir. Bu içerik, görsel, video, bilgi ve materyallerle ilgili eser/derleme olarak telif haklarına sahiptir. Kullanıcılar sadece kişisel kullanımları için kopya hakkına sahip olduğunu peşinen kabul eder ve bilgi-ustam.com’un yazılı izni olmadan içerik ve materyallerde değişiklik yapamaz, kopyalayamaz, çoğaltamaz, yayınlayamaz, satamaz ve yasal olmayan şekilde kullanılmasına yardım edemez. Aynı zamanda söz konusu kullanıcı, bilgi-ustam.com’un çalışmalarına müdahale veya müdahaleye teşebbüs etmek amacıyla herhangi bir alet, yazılım veya yöntem kullanmayacağını da kabul etmektedir.

Kullanıcı bu sitemizi kullandığı süre içinde; bilgi-ustam.com ile ilgili herhangi bir uyuşmazlık çıkması halinde bu uyuşmazlığın Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına tabi olacağını ve bu kanunlara göre çözümleneceğini peşinen kabul eder.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir